Ekipa šahistov društva invalidov Maribor se je udeležila ekipnega državnega prvenstva invalidov v hitropoteznem šahu, ki se je odvijalo v soboto, 22. novembra 2014 v Litiji. Na državno prvenstvo se je kvalificiralo 10 moških in 2 ženski ekipi. V moškem delu je bilo odigranih 9 kol po 10 min za igralca skupaj 20 min partija, igralci z poškodovanimi gornjimi okončinami so dobili dodaten
čas 2 min.

Društvo invalidov Maribor je zastopala šahovska ekipa v postavi:

Število doseženih točk

Deska 1: Vlado Hevir 7,5
Deska 2: Franjo Zajšek 8
Deska 3: Boris Perkovič 7,5
Deska 4: Maksimiljan Dular 9

Ekipa Društva invalidov Maribor je zasedla odlično 1. mesto z osvojenimi 32 točkami,
na drugem mestu je bila ekipa iz Černomlja z 25,5 točkami,
tretje mesto pa je zasedla ekipa MDI Goriške z 22. točkami.

.