V soboto 2. aprila 2011 je v organizaciji kolega Vlada Cafuta bil pohod na Reko Pohorje. Pohoda se je udeležilo 22 udeležencev. Zbirališče pohodnikov je bilo pred TC Hofer v Hočah. Od tam so pohodniki z avtomobili odšli do Gostišča Rečnik, tam pustili avtomobile in peš krenili proti Reki Pohorje. V začetku pohoda smo hodili po izjemno strmi razgibani krajini skozi pohorske gozdove, potem pa po dokaj položni ravnini do končnega cilja. Na lovski koči hoškega lovskega društva smo ob prijetnem druženju iz nahrbtnikov pomalicali, poskusili Vladovo medico in od kolega Ula njegovo domače vino.

Po dveh urah odmora pa krenili nazaj proti izhodiščni točki. Pot nas je zanesla mimo znane velike kmetije na tem območju, kjer smo se ustavili in poskusili različne dobrote te kmetije. Pogostili so nas prijazni domačini in nam popestrili ta lep sobotni popoldan. Po končanem prijateljskem druženju smo krenili proti izhodiščni točki in zadovoljni odšli vsak k svojemu domu. Z obljubo, da se 7. maja 2011 ponovno udeležimo pohoda na Uršljo goro.

Zapis sestavil Vodja planinske sekcije
Gorazd Mazej Vlado Cafuta

 

.